هر کسب و کار اینترنتی استارتاپ نیست و هر استارتاپی موفق نیست!

سطح مقاله:

فهرست محتوا

هنگامی‌که واژه‌ی استارتاپ شنیده می‌شود، ذهن مخاطب به صورت ناخودآگاه تعدادی جوان را تصور می‌کند که دور هم جمع شده و در حال ایده‌پردازی، توسعه و خدمات‌دهی به مشتریان هستند. در چنین مواقعی به احتمال زیاد ماهیت آن سرویس یا خدمت چندان مورد توجه قرار نمی گیرد و به عبارت ساده تر مفهوم استارتاپ تنها با ویژگی‌های ظاهری مورد قضاوت قرار می‌گیرد. درست به همین دلیل است که در بسیاری از اوقات تفاوت کسب و کار با استارت آپ قابل تشخیص نبوده و این دو مفهوم با یکدیگر جایگزین می‌شوند.
واقعیت‌ این است که استارتاپ‌ها نوع خاصی از کسب‌ و کار هستند، اما به دلیل تفاوت‌های خاصی که بین آن‌ها با مصادیق عام کسب‌ و کار وجود دارد، آن‌ها را استارتاپ می‌نامند. تو آینده نزدیک واستون سه تفاوت اصلی که کسب‌ و کارها با استارتاپ‌ها دارند رو کامل شرح میدیم و در مورد علل سقوط استارتاپ‌ها براتون میگیم.

اعداد مشترک دنیای استارتاپ‌ها نشان می دهد که از هر 5 میلیون استارتاپ بدون بودجه، تنها یکی به وضعیت تک شاخ می رسد (ارزش حداقل یک میلیارد دلار) و برای هر استارتاپ دارای بودجه، فقط 1 در 10 هزار مورد، یک تک شاخ می شود. اگر در نظر بگیریم که تقریباً 1٪ از استارتاپ‌هایی که به دنبال جذب سرمایه‌های خطرپذیر هستند، در واقع بودجه دریافت می کنند، در نظر گرفتن این اعداد حتی سخت تر هم می شود. بنیانگذاران و کارآفرینان حرفه‌ای باید در کاهش دادن چشمگیر ریسک بسیار خوب عمل کنند، در غیر اینصورت ممکن است سقوط کنند. در ادامه مسیر رایج ترین خطرات را تجزیه و تحلیل کرده و برخی اقدامات را برای جلوگیری از آنها پیشنهاد می کنیم.

2 دیدگاه دربارهٔ «هر کسب و کار اینترنتی استارتاپ نیست و هر استارتاپی موفق نیست!»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا